Mass Effect

Oto Mass Effect 3 PBF!

Żniwiarze już zaczęli zbierać pierwsze rasy. Pokonać ich będzie można jedynie działając razem. Waśnie, spory i wrogość tylko ułatwią im pracę. Zostań N7, Widmem lub zwykłym bandziorem czy najemnikiem.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Gry w przeglądarce

#1 2015-07-30 11:23:05

Dark Dante
Żniwiarz
Dołączył: 2015-06-22
Liczba postów: 9,102
WWW
Windows 7Chrome 43.0.2357.132

Svarog

Svarog to mały ale typowy wodorowo-helowy gazowy olbrzym. Jego orbita znajduje się w bliskiej odległości gwiazdy. Rzadko zdarza się by gwiazda z olbrzymem gazowym, orbitującym tak blisko, miała świat nadający się do zamieszkania. Svarog jest jedynym olbrzymem gazowym w układzie ale jego temperatura, silne wiatry i wysoka prędkość orbitalna sprawiają, że jest kiepskim kandydatem na miejsce wydobycia helu-3. Noveria posiada wprawdzie zasoby deuteru do swych elektrowni fuzyjnych ale importuje cały hel-3 spoza systemu.


Tak jak większość planet klasy Pegaza również Svarog najprawdopodobniej powstał poza granicą mrozu swojej gwiazdy i zbliżył się do niej ze względu na niestabilną orbitę.


Za jego stosunkowo niewielkim rozmiarem - w porównaniu ze standardowymi wodorowo-helowymi gazowymi olbrzymami - stoi najpewniej ucieczka hydrodynamiczna. Ponieważ planeta orbituje w odległości mniejszej niż 0,015 j.a. od swojej gwiazdy, jej atmosfera zapewne zostanie wkrótce pochłonięta; trwa debata naukowa nad tym, w jaki sposób inne planety układu przetrwały migrację Svaroga -jego grawitacja mogła poważnie wpłynąć na nie we wczesnych  fazach ich formowania.


latest?cb=20140708052846&path-prefix=pl


"I stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." - Robert Oppenheimer


g4vVFN8.jpg

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
fwf - wirtualnaeurowizja - jannijen - narodowa - animia